Sevgili'm Günlük


Az geçeyim seni düşünmekten diyorum, vazgeçiyorum sonra. Ne az geçebiliyorum, ne de vazgeçebiliyorum seni düşünmekten. En karanlık yalnızlığımda bile, göz yordamıyla buluveriyorum hemen bir anıyı. Göz alışkanlığı değil bu, gönül alışkanlığı...Ne zamandır rüyalarımda görmüyordum seni. Beni özlemediğini düşünüp, üzülüyordum. Çünkü sen, özlediğin zamanlarda rüya olup gelirdin beni görmeye. Yanılmışım! İnsanın yanıldığına sevinmesi, ne güzel bir duyguymuş meğer. Beni özlediğini, merak ettiğini söylediğinin ertesi günü rüyamda seni görmem ispatıdır işte...

Çok kızdığım, kırıldığım günlerde; "bakmana gerek yok gelen postalara. Sana meyilim yok artık" diye avaz avaz susardım. Sustuğum çığlıklardan, sağır olan duvarlarımın dili olsa da konuşamazlar artık!

Küllüklerim, günlüklerimle doldu taştı. Haberin var mı? Silkelediğim her külün, hangi gülün yaprağını yad ettiğini bir bilsen... Okuduğum şiirlerin, her seferinde eskimemiş hatıraları taze eliyor. Dört bir yanım, yara parçası! D'okunulmamış, sözler saklıyorum. Duyarsın ya da duymazsın... Kendine iyi bak ve mutlu ol!

Benim "sevgili günlük" diye başladığım sözü, bir başkası "günlük sevgili" diye bitirir. Unutma!

4 yorum:

zihni dedi ki...

"V"lerin sivri ucu aşağıya bakınca, yerçekimine karşı direnememesi normaldir. Bu yüzden "V"nin sözcükten eksilmesiyle "azgeçmeni zorunlu kılabiliyor. Bu senin elinde olan birşey mi, yerçekimi yasası, karşı duramzsın ki:)
sevgiliyi rüyada görmek, uyanıkken görmekten daha avantajlıdır bence. rüyadali ihanet yüzünden terk edilmiyor ve boşanma davası açılmıyor en azından... :)

"günlük sevgili"yi al ve başının üstüne koy, ondan daha da beteri, "gecelik sevgili"!

Zeyno dedi ki...

Yer çekimi değil, yar çekimi bu sanırım :)

zey0zey dedi ki...

vuoooav

Zeyno dedi ki...

zeyOzey :)